Jeszcze więcej ćwiczeń dla wzroku

Ćwiczenie w prawo i w lewo

Dziecko zamyka powieki i rozluźnia czoło. Powoli przesuwa oczy w prawo do momentu, gdy poczuje napięcie mięśni gałki ocznej. Przez chwilę utrzymujcie to napięcie. Powtórzcie ćwiczenie, przesuwając teraz oczy w lewo. Cały cykl należy powtórzyć 5 razy.

Wodzenie wzrokiem za ołówkiem

Na ołówku zaznacz kropkę. Teraz dziecko zasłania lewe oko lewą dłonią, ale nie zamyka go. Weź ołówek w prawą rękę, wyprostuj ją i unieś na wysokość oka. Powoli zataczaj nim koła zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Dziecko powinno śledzić ruchy ołówka, patrząc na narysowaną na nim kropkę. Wykonaj 5 obrotów ołówkiem i zmień kierunek. Teraz powtórz ćwiczenie. Dziecko zakrywa prawą dłonią prawe oko. Zataczaj koła najpierw w jedną, a następnie w drugą stronę. Najlepiej zacznij od zataczania małych kółek. Chodzi o to, aby oczy podążały za ołówkiem bez wysiłku.

Silne mruganie

Wyrabia silne oczy, ponieważ sprzyja nie tylko ukrwieniu, ale i właściwemu nawilżeniu ich powierzchni. Należy zacisnąć mocno oczy, tak jak to tylko możliwe, następnie dziecko otwiera oczy jak najszerzej, cykl należy powtórzyć 10 razy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *