Chronisz swój wzrok? Chroń wzrok swojego dziecka!

Wiosna w pełni, a słońce świeci coraz mocniej i intensywniej. Dzieci spędzają więcej czasu na zewnątrz, a ich młode oczy są częściej narażone na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Jako rodzice staramy się zapewnić dziecku najlepszą opiekę, także poprzez wybór jak najlepszy akcesoriów, niezbędnych do ochrony ich oczu. Poniżej 4 niezbędne informacje przy wyborze okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych!

Oczy dziecka kształtują się długo i dopiero w wieku około 15 lat, mają możliwość filtrowania promieni UV. Oczy małego człowieka takiej możliwości nie mają, w związku z tym szkodliwe promieniowanie przenika przez soczewkę i dociera do głębszych warstw oka: siatkówki i rogówki. Doskonałą ochronę przeciw promieniowaniu stanowią dobrej jakości okulary. Ale gdzie je znaleźć? Tylko u optyka.

Niezbędnik nr 1

Okulary dla dzieci powinny mieć filtr UV400, który zatrzymuje 100% promieniowania. Powinny chronić przed promieniowaniem UV-A, UV-B, UV-C. Zazwyczaj na okularach znajduje się naklejka z takim oznaczeniem, ale jako dociekliwi rodzice sprawdźmy producenta okularów. Jeżeli ma certyfikat i badania potwierdzające, wtedy zyskujemy pewność, że okulary będą chroniły naszego malucha!

Niezbędnik nr 2

Szkła – powinny być wykonane z nietłukącego się materiału. Dziecko to wulkan energii, z pewnością nieraz okulary spadną z niesfornego noska, a kupowanie kolejnych i kolejnych to niemały wydatek.

Niezbędnik nr 3

Wygodne oprawki – elastyczny materiał to dziś standard w okularach dla małych dzieci. Odporne na zgniatanie, ale wykonane jednocześnie z materiałów nieszkodliwych. Kto z nas nie wyjmuje kilkadziesiąt razy dziennie przedmiotów z buzi malucha? Niech okulary będą więc wolne od np. BPA. Dla starszych dzieci można wybrać już standardowe oprawy.

Niezbędnik nr 4

A co z dopasowaniem okularów do dziecięcej główki? Nie zapominajmy, że tylko dobrze przylegające okulary będą chroniły przed promieniowaniem dostającym się z boku głowy. Nie bagatelizujmy tego aspektu i zwróćmy się do zaufanego doradcy w salonie optycznym, aby wybrał okulary dla naszego dziecka. Tylko w dobrym salonie można wybierać spośród okularów z elastycznym paskiem, który np. można odpiąć.

Wizyta w salonie optycznym po okulary przeciwsłoneczne może być dla dziecka ciekawym doświadczeniem. Zaufany doradca, mający doświadczenie w pracy z dziećmi zachęci malucha do przymierzenia okularów, cierpliwie odpowie na pytania i pomoże w wyborze ostatecznej pary okularów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *