Elastyczne oprawki okularowe – dopasowanie oprawek

Dopasowanie oprawek okularowych dla dziecka może być problematyczne, jednak w Salonie Optycznym Wrzos Junior oferujemy szeroki wybór oprawek. Natomiast porady Pani Beaty na pewno ułatwią każdemu Klientowi dobór oprawek. Dla młodszych Klientów szczególnie polecamy elastyczne oprawki okularowe.

Czy wiedzą Państwo jak dobrać oprawki do dziecięcych okularów?

Aby okulary spełniały swoją rolę, muszą dobrze trzymać się na nosie – jest to najważniejsze zadanie oprawek. Tutaj pojawia się trudność w ich doborze, ponieważ nos dziecka wciąż się rozwija. Gdy ramki nie są prawidłowo ułożone, między nosem a oprawką tworzy się luka, co skutkuje ciągłym zsuwaniem się okularów.

Dobór oprawek ma ogromne znaczenie.

Jako pierwsze i najważniejsze – kiedy oprawki nie podtrzymują szkieł na wysokości oczu, pogarsza się ogólna jakość korekcji, a pole widzenia jest ograniczone. Innymi słowy – okulary nie spełniają swojej roli pomimo odpowiednich szkieł.

Dobrze dobrane okulary to takie, które są wygodne w użytkowaniu. Nie mogą zsuwać się z nosa, uciskać czy powodować jakikolwiek dyskomfort.

Okulary muszą podobać się maluchowi. Warto kierować się opinią dziecka, zamiast decydować za niego. Przymus noszenia okularów sam w sobie jest dla dzieci obciążeniem, dlatego warto pokazać mu, że wizyta u optyka może być frajdą, a nowe okulary to dodatkowy gadżet w ulubionym odcieniu. Jeśli dziecku nie spodobają się nowe okulary, będzie zdejmować je przy każdej możliwej okazji. W takich przypadkach świetnie sprawdzają się elastyczne oprawki okularowe, dostępne w bogatej ofercie kolorów oraz wzorów.

Należy pamiętać, że oprawki, podobnie jak soczewki, powinny być zaakceptowane przez specjalistę, który profesjonalnie oceni, czy spełniają najważniejszą rolę.

Pamiętajmy, że oprawki powinny:

– być perfekcyjnie dopasowane pod względem rozmiaru, a tarcza ma znajdować się blisko oczu, aby dziecko nie zerkało ponad okularami,

– nie zsuwać się z nosa,

– być lekkie i wygodne,

– mieć także optymalnie dopasowane zauszniki do okularów dla dzieci tak, aby nie uciskały.

Wybrać oprawki z metalu czy tworzywa sztucznego?

Zarówno metalowe, jak i „plastikowe” oprawki dla dzieci (czyli wszelkie modele z tworzyw sztucznych), mają swoje wady i zalety. Te pierwsze bardzo ładnie się prezentują, są mniej zauważalne oraz łatwo można je wyregulować. Jednakże ramki z plastiku, jeśli są dobrze dopasowane, zapewniają trwałość, a szeroki wybór kolorów czyni je bardziej atrakcyjnymi dla maluchów, szczególnie tych najmłodszych. Ponadto w ich przypadku sprawdzają się elastyczne oprawki okularowe, które nie przeszkadzają w zabawie ani nauce.

Poniżej przedstawiamy propozycję opraw elastycznych, które w przypadku różnego rodzaju użytkowania nie powinny ulegać uszkodzeniom i odkształceniom.

fot. oprawki elastyczne Tonny Kids

Inną opcją dla aktywnych dzieci są oprawki z wymiennymi zausznikami, z opcją założenia gumki.

fot. oprawki elastyczne Fisher Price

fot. wymienna gumka

Zachęcamy do odwiedzenia naszego Salonu Optycznego dedykowanego dzieciom i młodzieży na ul. Koziej 3  w  Lublinie. Gwarantujemy satysfakcję z zakupów.