Wybór okularów dla dzieci

Wybór okularów dla dzieci w salonach optycznych może przyprawić o zawrót głowy dlatego warto wybrać salon dedykowany dzieciom. Optycy w Salonie Wrzos na ul. Koziej 3 w Lublinie potrafią doradzić, jakie szkła i oprawki z dostępnych będą najlepsze. Dobre okulary to przede wszystkim właściwie dobrane szkła. Zapewnią dziecku odpowiednie widzenie, bezpieczeństwo i komfort.
Oprócz soczewek niezwykle istotne jest odpowiednie dobranie oprawek.

Niestety jeśli będą za duże lub zbyt luźne będzie to skutkować zsuwaniem się ich z noska, a dziecko będzie spoglądać nad oprawkami.

Wybierając oprawki, pozwólmy, by dziecko miało wpływ na ich wygląd – to sprawi, że chętniej będzie je nosić.  Ważny jest materiał, z jakiego są zrobione. Najlepsze będą te z tworzywa odpornego na rozciąganie i wyginanie.  Żeby dziecko nie zdejmowało okularów, można wybrać oprawki ze specjalnie zagiętymi zausznikami, które sprawią też, że nie będą się one zsuwać z noska.

Okulary dla dzieci są trochę jak okulary do zadań specjalnych.

Muszą być odporne na uderzenia, zarysowania, a jednocześnie być lekkie i dobrze dopasowane, aby nie przeszkadzały dziecku w codziennych aktywnościach.

Trwałość soczewek gwarantuje też bezpieczeństwo oczu dziecka. Dzieci ciągle są w ruchu bawią się, biegają, grają w piłkę. Okulary, które są lekkie i wygodne, nie będą dla dziecka dyskomfortem. Oczywiście można też rozważyć okulary sportowe, w przypadku intensywniejszych treningów, czy okulary korekcyjne do pływania.

Nosy dzieci rozwijają się, zatem rola optyka polega na prawidłowym ułożeniu i ustawieniu okularów tak, aby nie było luki między nosem, a oprawką. Dzięki temu okulary nie będą się zsuwać.

Dodatkowa ochrona

Jeśli dziecko korzysta dużo z urządzeń elektronicznych np. komputera, telewizora czy  tabletu, wówczas przy zamawianiu soczewek warto zastanowić się nad dodatkową powłoką antyrefleksyjną. Dzięki niej oczy dziecka będą mniej zmęczone, a nadmiar niebieskiego światła, emitowanego przez ekrany LCD i LED zostanie zneutralizowany. Dodatkowo taka powłoka redukuje odbicia światła (refleksy), co wpływa na zwiększenie ostrości widzenia.

Na pewno od początku warto zadbać o to, aby noszenie okularów przez dziecko było przyjemne. Możemy na przykład zakupić atrakcyjne dla dziecka gadżety. Kolorowe etui zachęci do chowania okularków do etui i dbania o nie. Dla dzieci są dostępne piękne i kolorowe etui. Dodatkowo można pozwolić dziecku samodzielnie wybrać ściereczkę do czyszczenia soczewek. Tutaj też jest już cała gama kolorowych i pięknych wzorów do wyboru. Dla  dorosłych jest to drobiazg, ale zachęca dziecko do dbania o czyste soczewki.

Najlepszym argumentem i zachętą do noszenia okularów jest samodzielna decyzja dziecka o tym jakie oprawki będzie nosić. Dlatego postaraj się zaufać poczuciu estetyki swojego dziecka, ulubiona kolorystyka, motywy czy kształt oprawek wybrany według własnego gustu zdecydowanie zachęcą dziecko do polubienia swojego nowego wizerunku.

W naszym salonie pokazujemy dziecku jak ma dbać o swoje okulary, jak je zakładać i ściągać, jak bezpiecznie przechowywać (nie odkładać na szkiełka i trzymać w etui). W salonach dziecięcych takie krótkie szkolenie to standard.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *