Lato lato czeka…na letnie dni wybierz dobre okulary przeciwsłoneczne dla Twojego dziecka

Myślisz, że promieniowanie słoneczne UV ma zły wpływ tylko na skórę? Śpieszymy wyjaśnić, że równie szkodliwe jest dla dziecięcych małych oczu

Ochrona przed promieniowaniem od najmłodszych lat

Każdy rodzic wie jak szkodliwe jest działanie promieni słonecznych na skórę dziecka. Chronimy najmłodszych za pomocą czapek z daszkami, parasolek, unikamy słońca, gdy promieniowanie jest najsilniejsze. Ale czy właściwie dbamy o ochronę dziecięcych oczu?

Kolorowe oprawki w przypadkowym sklepie – nie zawsze odpowiednie

Oczywiście oprawki okularowe dla dzieciaków powinny być i są kolorowe, zachęcając je tym samym do noszenia okularów. Jednak najważniejsze jest to co w środku. Czy szkła okularowe, kupione w przypadkowym miejscu, mają filtry UV? Nie zawsze… Gwarancję dobrego zakupu daje tylko renomowany optyk. Pamiętajmy że taki zakup to ważna inwestycja w rozwój dziecka a nie dodatkowy gadżet, w którym dziecko modnie wygląda. Co więcej okulary, które zamiast filtrów UV mają wstawione dwa kawałki ciemnego szkła mogą bardziej zaszkodzić.

Szkła przeciwsłoneczne – dobra ochrona o którą należy dbać.

Okulary przeciwsłoneczne u dziecka są w szczególny sposób narażone na zarysowania, zadrapania czy zniszczenia. Uczmy dziecko, jak właściwie dbać o okulary, aby dobrze mu służyły a zniszczone szkła okularowe należy wymieniać, gdyż nie spełniają one właściwie swojej funkcji ochronnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *